Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Залізничний вокзал «Охтирка»

Місто-герой Охтирка — невелике мальовниче містечко, розташоване на лівому березі Ворскли, у самому центрі трикутника обласних центрів — Сум, Харкова та Полтави.

Після невдалої спроби захопити цей вигідний форпост у перші дні повномасштабного вторгнення, російські окупанти майже місяць нещадно обсрілювати його артилерією, а також за допомогою ракет та авіації. Внаслідок цього місто було практично повністю зруйноване, але так і не скорилося ворогу!

Про зруйновану рашистами архітектуру Охтирки я запланував цілу серію публікацій, тому сьогодні розкажу лише про одну з втрачених пам’яток.

Станція Охтирка відкрита 1895 року як кінцева на лінії Кириківка — Охтирка.

В часи Другої світової війни будівля вокзалу була пошкоджена внаслідок обстрілів нацистів, але встояла і була повністю відбудувана після війни. У такому вигляді вокзал дійшов до наших днів, виконуючи функцію приміського вантажно-пасажиоського сполучення. Пасажирські потяги далекого сполучення по станції Охтирка відсутні.

На початку березня 2022 року російські окупанти повністю знищили будівлю вокзалу.Мені не вдалось знайти інформацію про постраждалих внаслідок цієї трагедії, тож маю надію, що у момент вибуху людей у будівлі не було…

Адреса

Сумська обл., м. Охтирка, вул. Танкістів-Кантемирівців, 37

Збудовано

у 1895 р.

Архітектор

невідомий

Зруйновано рашистами

напочатку березня 2022 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date