Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Занедбана трамвайна зупинка

Історія кожного міста оповита десятками легенд, чуток і забобонів. Століттями вони передаються з вуст в уста, обростають містичними подробицями, а пізніше і зовсім стають невід’ємною частиною місцевого фольклору і культурної спадщини, нарівні з архітектурними та природними пам’ятками.

Є такі легенди і в нашому місті. Одна з них пов’язана з «занедбаної» трамвайною зупинкою на території Миколаївського зоопарку.

Погодьтеся, прогулюючись тінистими алеями зоопарку найменше очікуєш зустріти типову радянську зупинку.

За легендою, іноді, рівно опівночі, до неї прибуває старий трамвайчик. Його пасажири – примари тих, хто був похований на старому кладовищі, яке розташовувалося на цьому самому місці до будівництва зоопарку. Кажуть, що в старий трамвай може сісти і жива людина, але невідомо куди відвезе її цей примарний транспорт …

Цю легенду я вперше почув ще в шкільні роки. Щоб на власні очі побачити трамвай-привид я прокрався туди вночі. І дійсно, опівночі до зупинки наблизилися вогні … ліхтариків охоронців зоопарку …. Хто знає, може місяць в ту ніч був не в тій фазі, може вагон затримався, може й зовсім ніякого трамвая-примари там і не було ніколи, але перевіряти цю легенду я більше не став ….

І все ж таки, звідки ж взялася дивна зупинка, якщо трамвайні маршрути тут ніколи не проходили ?! Відповідь прозаїчна: зоопарк будували методом народного будівництва, тому використовували те, що було в наявності. В якості місць відпочинку для відвідувачів встановили трамвайні зупинки, причому не одну, як то кажуть в легенді, а декілька – по всій території парку.

Дивно, та при підготовці цієї статті з’ясувалося, що самі співробітники зоопарку жодного разу не чули цю легенду) Можливо тепер ця історія поповнить запас байок, які розповідають гіди під час екскурсій …

Адреса

Миколаївський зоопарк

Збудовано

наприкінці 1970-х

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Date
Tags