Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Залізничний вокзал “Краматорськ”

Краматорськ — неофіційна столиця ювелірних прикрас і значний центр машинобудування України. Через специфіку роботи металургійного заводу це мирне промислове місто інколи називають «містом п’яти світанків».Своєму існуванню Краматорськ великою мірою завдячує залізничній станції, яка була відкрита у 1868 року під час будівництві Курсько-Харківсько-Азовської залізниці і слугувала роз’їздом між Слов’янськом і Дружківкою. Саме навколо неї, з часом, почало формуватись і рохбудовуватись майбутнє місто.

У 1952 році, замість зруйнованого у роки Другої світової війни вокзалу, був збудований новий, який проіснував до сьогодні. Автором проєкту був архітектор В. М. Сиромятников.

Весною 2014 року, під час боїв за Краматорськ між ЗСУ і терористами ДНР, будівля зазнала значних ушкоджень. Але протягом літа її було повністю відремонтовано й модернізовано.

8 квітня 2022 року, близько одинадцятої години ранку російські фашисти завдали цілеспрямованого удару двома ракетами «Точка-У» по будівлі вокзалу. У той момент на станції перебувало близько 4 000 людей, які чекали на евакуацію. Переважно це жінки, діти та люди похилого віку… Внаслідок цього жахливого воєнного злочину станом на 8 квітня загинуло 52 особи, зокрема 5 дітей. Близько сотні людей отримали поранення. Пізніше кількість жертв зросла до 59 осіб, 7 з них – діти.

9 квітня, в пам’ять про загиблих у Краматорську “Укрзалізниця” залишила порожніми місця під номером 52 в поїздах по всій країні. Замість пасажирів, які могли б бути там, на цих місцях їхали квіти, несучи країною нашу тугу за безвинними жертвами російської агресії, за життями наших громадян, які були відібрані жорстоко та сплановано…

Світлої пам’яті загиблим і глибокі співчуття рідним…

Адреса

м. Краматорськ, вул. Залізнична, 53

Збудовано

у 1952 р.

Архітектор

В. М. Сиромятніков

Зруйновано рашистами

8. 04. 2022 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date