Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Турецька криниця

Після невдалих спроб взяття Миколаєва російські війська почали хаотично обстрілювати Миколаївщину системами залпового вогню, ракетами та авіацією. Мішенями фашистів стають переважно житлові будинки, цивільна інфраструктура, місця скупчення людей та інші мирні об’єкти.

Село Гур’ївку поблизу Миколаєва найчастіше обстрілювали з РСЗВ в період з 10 по 14 березня. Як наслідок – розбиті будинки, вибиті вікна та залишки снарядів на присадибних ділянках. Біда не оминула і місцеву історичну пам’ятку — Турецьку криницю. Внаслідок обстрілів її було вщент зруйновано.

Криниця з’явилась у XVIII столітті. Тоді ж над нею було зведено кам’яний павільйон із пиляного ракушняка, який видобували у місцевому кар’єрі. За переказами криницю будували турки, тому її ще називають Тюрською.

Зображення цієї пам’ятки історії та архітектури – один із компонентів сільського герба, а вода з неї є невід’ємною частиною місцевих звичаїв та обрядів. За сільською традицією випити колодязної води мають молодята, щоб нащадки їх були багатими та здоровими. Цією ж водою поливають саджанці і окроплюють нові садиби.

До російського вторгнення Турецька криниця знаходилась у відмінному відреставрованому стані. У ній була така ж смачна вода з м’яким особливим смаком як і двісті років тому… а потім сюди прийшов «русскій мір»…

Адреса

Миколаївська обл., с. Гур'ївка

Збудовано

у XVIII ст.

Архітектор

невідомий

Зруйновано рашистами

у березні 2022 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Date