Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Тарілка на Либідській (УкрІНТЕІ)

Тарілка на Либідській – один з об’єктів в стилі радянського модернізму з унікальною архітектурою.

«Літаюча тарілка» була побудована в Києві в 1971 році, як Інститут науково-технічної та економічної інформації. Архітектором став Флоріан Юр’єв, який за часів СРСР запам’ятався, наприклад, проектуванням вестибюля на станції метро «Хрещатик». Будівля у формі тарілки стала класичним радянським модернізмом, який в 1970-і роки був в моді. Використано таке рішення було тому, що на будівництво інституту було виділено достатньо вузький простір. Автор таким чином побудував додаткову будівлу поверх звичайного, не заважаючи при цьому пішоходам.

Архітектор Юр’єв збирався зробити всередині тарілки світломузичний центр. Відповідна форма навіть ідеально підходила для акустики в театрі. Однак, плани дещо змінилися, так як це не схвалили радянські політичні структури. У результаті був зроблений кінозал з радянськими фресками.

У 2017 році, Фонд держмайна надав будівлю інституту в оренду на 50 років. Орендарем виявився забудовник Вагіф Алієв, який відкрив поруч торгово-розважальний центр Ocean Plaza. ТРЦ вийшов великим, а знаменита «тарілка» могла стати його частиною. Однак, цьому завадили суспільні протести, а також той факт, що сам архітектор, Флоріан Юр’єв, виступив проти подібного рішення.

Реставрація «тарілки» все ж почалася, під керівництвом архітектора Віталія Молочко. У жовтні 2020 року, «літаючу тарілку» все-таки внесли до реєстру пам’яток архітектури і монументального мистецтва. Інформацію про це опублікував сам архітектор. Внести до Реєстру будівлю рекомендувало Міністерство культури і інформаційної політики України.

Оскільки будівля стала пам’ятником архітектури, зносити його, як і приватизувати, вже не можна.

Адреса

м. Київ, вул. Антоновича, 180

Збудовано

у 1971 р.

Архітектор

Флоріан Юр'єв

Автор LEGO-моделі

Текст

Павло Артемов

Джерело інформації

Date