Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Соборна площа

Не перший рік навколо оновленої Соборній площі не вщухають суперечки. Одні нарікають на невиправдано колосальні витрати і “сумнівні схеми” міських чиновників, інші – на недоречність напівголих діточок, що купаються в фонтанах перед будівлею мерії, треті – на якість виконання робіт і т.д. На противагу цьому, чимала частина миколаївців підтримує реконструкцію головної площі міста і приводить десятки аргументів на користь нового місця відпочинку. Як би там не було, але на сьогодні Соборна площа, мабуть, один з найбільш дорогих і неоднозначних проектів, який увійшов в сучасну історію міста під кодовою назвою «Сіра площа» …

Дискусії про реконструкцію колишньої площі Леніна велися ще з часів повалення статуї вождя пролетаріату в 2014-му. Але зрушити ідею з мертвої точки вдалося лише 11 серпня 2017 року розпорядженням міського голови А. Сенкевича про проведення всеукраїнського архітектурного конкурсу.

11 жовтня членами журі, що складалося з відомих миколаївців і архітекторів Миколаєва, Ужгорода, Києва і Львова, з 45 учасників був обраний переможець. Їм стало миколаївське ТОВ “Урбан Констракт” (керівник – Парулава Євген, архітектор – Сисоєва Валентина).

3 червня 2019 року почалися роботи з реконструкції. До початку осені був завершений перший етап, що дозволило відсвяткувати тут 230-річчю міста. Приблизно в той же час почалися активні суперечки про новий вигляд головній площі міста.

12 жовтня відбулося відкриття фонтанів, а трохи пізніше навколо них з’явилася світлодіодна плитка.

У вересні 2020 року на площі встановили кадки з сакурами і кленами, які через рік забезпечили лавочками.

Оновлена ​​площа являє собою вільний простір, який при необхідності можна  видозмінювати під різні функції, від повсякденних прогулянок миколаївців до проведення ярмарків і концертів. Для цього по всій території передбачені закладні деталі для монтажу тимчасових конструкцій, які заховані під антивандальними заглушками врівень з плиткою. Для озеленення використовуються мобільні контейнері (кадки) з декоративними деревами і клумби, які, як і лавки, можна переміщати на випадок проведення заходів. Родзинкою площі є два світломузичних пішохідних фонтану (квадратний і арочний), а також світлодіодна плитка.

На даний момент на реконструкцію витрачено понад 4 млн. доларів, а сама Соборна площа все ще не введена в експлуатацію. Незважаючи на це, тут завжди багато людей. У теплу пору року десятки дітлахів плескаються в фонтанах, проводяться концерти та свята. Напередодні Нового року площа перетворюється в святковий ярмарок з катком, атракціонами і головною міською ялинкою ….

… І весь цей час в соц. мережах не вщухають суперечки про “золоту” сіру площу ….

Адреса

м. Миколаїв, Соборна площа

Збудовано

у 2019 р.

Архітектор

ТОВ "Урбан Констракт"

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Date
Tags