Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Скульптура «Мауглі і Багіра»

Миколаївський зоопарк є одним з найстаріших в Європі і має статус Кращого зоопарку України. Безумовно, це найяскравіша пам’ятка і гордість нашого міста.

За 120 років існування, він з приватної колекції акваріума Леонтовича перетворився в грандіозний дендрологічний парк, площею 18 з половиною гектар, з експозицією понад 8 тисяч екземплярів тварин і близько 400 видів рідкісних рослин з усього світу.

На жаль, не всі миколаївці знають історію улюбленого місця відпочинку, тоді як вона сповнена дійсно драматичними і дивовижними подіями.

Спочатку, Акваріум-зоосад розташовувався на розі Московської та Адміральської, в будинку свого засновника, Миколи Павловича Леонтовича. Тут, без єдиного вихідного, він пережив громадянську війну, революцію, фашистську окупацію і труднощі післявоєнної доби.

У 1970 році, на місці старого кладовища, почалося будівництво нового зоопарку. Грошей, як завжди, не вистачало і зоопарк опинився на межі закриття. Але, завдяки втручанню першого секретаря обкому партії В. А. Васляєва та голови міськвиконкому І. М. Канаєва проект вдалося частково втілити в життя методом народного будівництва. Будівельні роботи за цим проектом тривають і сьогодні.

У 1977-му почався переїзд на нове місце.

У 1978 році перед входом в зоопарк була встановлена скульптура «Мауглі і Багіра», миколаївських скульпторів Інни і Юрія Макушиних, що згодом стала емблемою зоопарку і найбільш впізнаваною його рисою.

У 2001 році скульптура увіковічена на ювілейній монеті номіналом 2 гривні, які карбувалися Нацбанком України до 100-річчя зоопарку.

З 2003 року зоопарк є членом The World Association of Zoos and Aquariums (WAZA) – найбільш престижної в світі асоціації зоопарків і акваріумів.

Адреса

м. Миколаїв, площа ім. М. Леонтовича, 1

Збудовано

у 1978 р.

Скульптори

Інна і Юрій Макушини

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags