Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Російський для зовнішньої торгівлі банк

На межі XIX – ХХ ст., завдяки морському комерційному порту, Миколаїв бурхливо розвивається як торгове місто. За обсягом експорту місто поступається лише Петербургу та Одесі. Такий стан справ приваблюває сюди як купців і робітників з усіх куточків імперії, так і великі фінансові організації.

Однією з таких організацій був Російський для зовнішньої торгівлі банк — приватний комерційний банк, який входив до трійки найбільших банків Російської імперії. Спочатку статут установи дозволяв мати відділення тільки за кордоном, але у 1893 році це правило було скасовано й незабаром його філії почали з’являтись у великих містах по всій імперії. У Миколаєві відділення цього банку з’явилося в останні роки ХІХ ст. і, згідно з рекламою у довіднику “Весь Петербург”, розташовувалось на вул. Соборній.

У 1909 році для будівництва власної будівлі банк викупив домоволодіння на розі Великої Морської та Фалєєвської, що належав родині надвірного радника Євгена Сергєєва. Місце було обрано не випадково — практично весь квартал на той момент був забудований філіями великих страхових та фінансових установ.

Будівництво, під керівництвом інженера Ф. О. Гайдукова, було завершено у 1912 році. Респектабельний триповерховий будинок, спроектований одеським архітектором В. М. Кабіольським у стилі неоренесанс, нагадує італійське палаццо епохи Відродження. На тлі оточуючого його химерного модерну будівля здається справжньою неприступною фортецею. Враховуючи, що сусідами банку були його конкуренти, можна припустити, що в цьому міг бути прихований маркетинговий задум.

Внутрішнє планування також проектувалось з огляду на майбутню функцію будівлі. Просторий операційний зал, розміщений у центрі, з усіх боків оточений службовими приміщеннями. Для більшої безпеки були передбачені масивні вогнетривкі конструкції.

Банк проіснував тут до революції. З приходом більшовиків він був “націоналізований” – будинок перепрофілювали на Палац Праці, а майно конфіскували. У 1938 році він був перейменований на Палац піонерів ім. В. І. Леніна.

Після розвалу СРСР палац зберіг свою функцію. Нині це Обласний будинок художньої творчості та виховання.

Адреса:

м. Миколаїв, вул. Фалєєвська, 7

Збудовано

у 1912 р.

Архітектор:

В. М. Кабіольський

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації:

Date
Tags