Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Ракетний крейсер “Україна”

Боляче спостерігати, як в самому центрі міста корабелів у всіх на очах помирає величний ракетний крейсер… Понад 30 років він мовчазно чекає своєї долі біля пристані колись найбільшої військової верфі, принижений, спотворений, позбавлений навіть власного імені, адже воно принижує державу, яка кинула його напризволяще…

Історія безіменного крейсера почалася влітку 1984р. На замовлення Військово-морського флоту СРСР, на суднобудівному заводі ім. 61 комунара почалось будівництво ракетного крейсера «Комсомолець» – четвертого корабля проекту 1164 «Атлант». Незабаром корабель був перейменований в «Адмірал Флоту Лобов», на честь радянського партійного діяча і воєначальника.

Від головного корабля серії, крейсера «Слава» (пізніше «Москва»), «Лобов» відрізнявся конструкцією димової труби, розташуванням вантажного і шлюпочного пристроїв, а також радіоелектронним обладнанням.

11 серпня 1990 р. недобудований крейсер був спущений на воду і пришвартований до добудовного причалу заводу.

У 1990-х, незважаючи на брак фінансування, крейсер вдалося довести до готовності в 95%. Кілька разів формувалася і розпускалась команда.

У 2000-х стало остаточно зрозуміло, що своїми силами Україна не в змозі довести корабель до ладу. Почалися багаторічні розмови про продаж крейсера. Паралельно з цим розглядалося перетворення судна в музей або розпил на металобрухт.

У 2010р. Верховна Рада України прийняла рішення про позбавлення імені ракетного крейсера «Україна»…

Питання про долю гниючого корабля знаходиться в підвішеному стані й досі. Тим часом, привид колишньої слави корабелів продовжує стояти під стінами заводу, сором’язливо відвернувшись від глузливих поглядів. Кажуть, в дощові осінні дні можна помітити, як по бортах цього величного гіганта цівками стікають іржаві сльози …

Адреса

м. Миколаїв, пристань колишнього суднобудівельного заводу ім. 61 коммунара

Збудовано

у 1984 р.

Проєкт

1164 «Атлант»

Автор LEGO-моделі

Модель спроєктована на основі:

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags