Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Пам’ятний знак на честь місця заснування Миколаєва

Не є загадкою, що самий забобонний народ — це студенти перед сесією. На які тільки хитрощі не йдуть “любителі прохолодного життя” в спробі добитися прихильності Її величності Шари. На цей рахунок у кожному регіоні існують свої традиції і ритуали, які з покоління в покоління трепетно ​​передаються з вуст в уста. І Миколаїв не виняток. У нашому місті, крім забобонів, Шарі “присвячений” ще й пам’ятник …

У 1976 р на початку бульвару ім. адмірала Макарова, де нині розташовується пам’ятник Фалєєву, було встановлено пам’ятний знак, що символізує місце заснування міста Миколаєва – центру кораблебудування всесоюзного масштабу ..

Монумент являв собою важкий куб, встановлений на невисокий гранітний п’єдестал. На трьох бічних гранях зображені знамениті кораблі, побудовані на тутешніх верфях: первісток Миколаївського Адміралтейства – фрегат «Святий Миколай», легендарний броненосець «Потьомкін» і науково-дослідне судно «Академік Сергій Корольов». Кажуть, спочатку планували увічнити на стелі китобійну базу «Радянська Україна», але через мораторій ООН на видобуток китів, судно довелося замінити на «Корольова».

На четвертій грані куба розташований довгий нудний текст в кращих традиціях партійного копірайтингу про заснування міста, місцеве суднобудування і відомих миколаївських флотоводців. Напис починається зі слів: «ЗДЕСЬ, при слиянии рек Ингула и Южного Буга в 1789 году основан город Николаев – центр кораблестроения Юга страны… », і закінчується словами: «… суда, сошедшие с николаевских стапелей, гордо несут советский флаг по всем морям и океанам земного ШАРА».

Безумовно, більшість городян і туристів цей текст або не читали взагалі, або переглядали його “по діагоналі”, що в кінцевому рахунку породило студентську байку про те, що «ЗДЕСЬ … ШАРА».

На початку 2000-х пам’ятний знак, що нагадує про колишню славу міста корабелів, прибрали з “проходняку” і сором’язливо заховали біля шахового клубу на все тому ж бульварі. Невідомо лише одне: чи послідувала Шара за своїм ідолом або так і витає в повітрі над метушливої ​​фігурою першого містобудівника Миколаєва?

Адреса

м. Миколаїв, вул. Фалеєвська, 1

Збудовано

у 1976 р.

Скульптор

невідомий

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags