Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Меморіал воїнам-танкістам — визволителям Миколаївщини

28 березня 1944 року, місто Миколаїв було звільнено від трирічної окупації фашистськими загарбниками. Величезну роль в цьому зіграв 2-й механізований корпус під командуванням генерала Карла Свиридова. Саме ці воїни-танкісти прорвали ворожу оборону і увійшли в місто.

За відзнаку при звільненні Миколаєва 2-му механізованому корпусу було присвоєно почесне найменування «Миколаївський», а генерал Свиридов був представлений до присвоєння звання Героя Радянського Союзу. Однак командувач фронтом Р. Я. Маліновський знизив статус нагороди, і Карл Васильович був нагороджений орденом Кутузова 1-го ступеня.

На згадку про цей подвиг в березні 1976 року створено Меморіал воїнам-танкістам визволителям Миколаївщини. Вважається, що на п’єдестал був встановлений той самий Т-34, який першим прорвався в окуповане місто. Достеменно невідомо, чи так це насправді, але танк служить потужним нагадуванням усім поколінням про той страшний воєнний час. На честь знаменної дати на корпусі танка висічені цифри «283» (28 березня).

Адреса

м. Миколаїв, просп. Центральний, 218

Збудовано

у 1976 р.

Автор LEGO-моделі

Модель заснована на мікро-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Date
Tags