Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Пам’ятник Святому Миколаю

Святий Миколай (він же Миколай Чудотворець, Миколай Угодник, Миколай Мирлікійський або Святитель Миколай) здавна вважається покровителем мореплавців, мандрівників, і сиріт. Ще за життя (III – IV століття нашої ери) він прославився як умиротворитель ворогуючих, захисник безневинно засуджених і рятівник від марної смерті. Крім того, саме він є прототипом Санта Клауса, а його життєпис ліг в основу більшості різдвяних легенд та традицій.

Кажуть, князь Потьомкін, засновник Миколаєва, назвав місто на честь Св. Миколая в пам’ять про день взяття турецької фортеці Очаків. Важко сказати, правда це чи красива міська легенда, але, так чи інакше, Святий Миколай по праву вважається ангелом-охоронцем і покровителем Миколаєва. Городяни вірять, що він оберігає місто від лих, епідемій і допомагає миколаївцям в життєвих труднощах.

17 вересня 2005 року, з нагоди 215-ї річниці міста, на центральній вулиці Миколаєва в Каштановому сквері урочисто відкрився монумент Святому Миколаю, створений на пожертви жителів міста, імена яких викарбувані на постаменті пам’ятника.

Адреса

м. Миколаїв, вул. Соборна, 2

Збудовано

у 2005 р.

Скульптор

І. Булавицький

Архитектори

А. Бондарь, А. Павлов

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Date
Tags