Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Миколаївський академічний театр ляльок

З розвитком цифрових технологій, віртуальної реальності та 3D кінотеатрів, інтерес молоді до театрального лялькового мистецтва значно знизився. А дарма … Тут зосереджена справжня магія. Немов чаклуни вуду, віртуози сцени без будь-яких комп’ютерних спецефектів щодня оживляють десятки ляльок, змушуючи їх витанцьовувати кульбіти на очах захоплених глядачів … Чортівня, та й годі …

У Миколаєві цей вид театру виник в кінці 1970 року. Трупа, під керівництвом режисера Бориса Оселедчика і художника Анатолія Цуканова, складалася зі звичайної творчої молоді без профільної освіти і, по суті, була “театром на колесах”.

У листопаді 1971 р. відбулася прем’єра першого спектаклю — «Повсталі джунглі», за п’єсою С. Когана і С. Єфремова.

У 1972 р. театр переїхав в приміщення клубу Союзу працівників торгівлі. До революції в цих стінах розташовувалося Миколаївське Товариство взаємного страхування від вогню. Старовинна будівля потребувала ремонту, тому перший спектакль – казка-феєрія «Руслан і Людмила» за поемою О.С. Пушкіна – тут відбувся лише у вересні 1976 року. У виставі було задіяно 94 ляльки. Він мав приголомшливий успіх і згодом був нагороджений дипломом I ступеня на Всесоюзному фестивалі театрів ляльок.

Перше десятиліття роботи театру завершилося прем’єрою вистави для дорослих «Дон Жуан ХХ століття». Квитки неможливо було дістати за місяць до прем’єри.

На початку 80-х трупа театру повністю оновлюється професійними артистами-кукольниками і режисером Володимиром Безлепко. Починається бурхлива творча діяльність … До початку 90-х за плечима театру десятки успішних вистав і неосяжна географія гастролей по всьому СРСР.

У 1994 році будівля театру зазнала капітальної реконструкції. У цей період трупа сконцентрувалась на гастрольній діяльності і вже в 1995 році театр вперше виїхав за кордон – новий спектакль для дорослих «Вар’єте «Серпантин» або Ляльки можуть все» бере участь в Міжнародному фестивалі в Німеччині.

26 грудня 1996-го відбулося відкриття відремонтованого будинку Миколаївського обласного театру ляльок. Незабаром творчий процес очолила режисер Ірина Цуканова. Театр під її керівництвом можна назвати Театром фантазії, експериментів і символів. Відбувається перегляд традиційної ширми, йде активний пошук нових форм, характерів і образів, підбирається незаангажована драматургія, вітається нове прочитання теми виховання сучасної дитини.

У 2004 р. театр змінив тактику і з того часу працює без головного режисера.

У 2017 році Миколаївський обласний театр ляльок отримав статус академічного.

Варто зауважити, що крім планових спектаклів для дітей та дорослих, театр веде активну фестивальну діяльність, а також приділяє багато уваги благодійності.

У 2021 році театр відзначає 50-річчя. Примітно, що за театральною традицією, святкування ювілею проходить не в якийсь конкретний день, а протягом усього ювілейного сезону.


Подробнее об этой модели в репортаже: Суспільне-Миколаїв

Адреса

м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 53

Збудовано

наприкінці XIX ст.

Архітектор

невідомий

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags