Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Миколаївська астрономічна обсерваторія

Миколаївська астрономічна обсерваторія є культурним надбанням національного рівня і претендентом на включення до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Це найстаріша військово-морська обсерваторія в Південно-Східній Європі.

Ініціатором будівництва Миколаївської (а пізніше і Пулковської) обсерваторії став Головний командир Чорноморського флоту адмірал Олексій Самуїлович Грейг. Будучи талановитим вченим і винахідником, він прекрасно розумів, що освоєння морів і розвиток флоту неможливі без астрономічного забезпечення. Заручившись підтримкою міністра Морського відомства маркіза І.І. Траверсе і отримавши дозвіл імператора Олександра І, він доручив головному архітектору Чорноморського адміралтейства Ф.І. Вуншу проектування будівлі обсерваторії.

Місцем для будівництва було обрано найвищий пагорб Миколаєва – вершину Спаського кургану.

Закоадка фундаменту почалась в травні 1821 р. Під час виконання робіт були виявлені залишки античних грецьких споруд, які було вирішено зберегти. Внаслідок цього, в проект було додано цокольний поверх. Всупереч очікуванням Грейга, будівельні роботи завершилися тільки в середині 1829 року.

Наступні двісті років в цих стінах будуть здійснені сотні видатних відкриттів світового рівня і винайдені десятки наукових інструментів і унікальних пристроїв.

В наш час обсерваторія є Науково-дослідним інститутом «Миколаївська астрономічна обсерваторія» (НДІ “НАО”).

Адреса

м. Миколаїв, вул. Обсерваторна, 1

Збудовано

у 1821 - 1829 рр.

Архітектор

Ф.И. Вунш

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags