Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Миколаївський міжнародний аеропорт

На початку березня на території Миколаївського міжнародного аеропорту розгорнулись запеклі бої між ЗСУ та російськими окупантами. Українські захисники відбили атаки ворога й не дозволили йому закріпитись у важливій стратегічній точці. Проте, аеропорт зазнав руйнівних обстрілів з боку рашистів, які щонайменше 10 разів обстрілювали його з РСЗВ. 28 березня окупанти завдали ракетного удару, який остаточно знищив летовище…

Аеропорт цивільної авіації з‘явився у Миколаєві ще у 1960 році. Для цього було переобладнано військовий аеродром. Він був значно меншим за розмірами, мав ґрунтову злітну смугу і знаходився у декількох кілометрах від сучасного. Підприємство мало назву «Миколаївський об’єднаний авіазагін» (МОАЗ).

З часом пасажиропотік і навантаження на летовище значно зросли, тому у 1975 році неподалік було збудовано нову злітну смугу з господарськими спорудами та обладнанням для виконання польотів (радіолокатори, система посадок, світосигнальна система, авіадиспетчерські пункти, ангари, аеровокзал, тощо). У 1980 році МОАЗ переїхав на нове місце.

У 1983 р. було побудовано новий пасажирський термінал і проведено сертифікацію, як аеропорту внутрішніх авіаліній СРСР з правом приймати повітряні судна Ту-134 та подібних класів.

У 1989 році, задля розширення можливостей аеропорту, було проведено реконструкцію та збільшення злітно-посадкової смуги.

У 1990-х аеропорт став одним з найбільших і технічно оснащених авіапідприємств на півдні України. Однак, через брак інвестицій, підприємство фактично припинило діяльність.

Впродовж майже двох наступних десятиліть місцева влада «шукала шляхи» для відродження аеропорту. Врешті решт справу вдалось таки зрушити з місця.

19 листопада 2018 року з Миколаєва був здійснений перший після багаторічної перерви авіарейс.

До російського вторгнення звідси здійснювались рейси до Єгипту та Туреччини, а також до Києва. Після зустрічі з «руськім міром» основна будівля аеропорту, термінал та диспетчерська вежа вщент зруйновані і не підлягають ремонту…

_____
Адреса

Миколаївська обл., с. Баловне, Київське шосе, 9

Збудовано

у 1975 р.

Архітектор

невідомий

Зруйновано рашистами

у березні 2022 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date