Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Музей українських старожитностей В. В. Тарновського

Ця будівля у неоготичному стилі була збудована у 1868 році для ремісничих класів Чернігівського чоловічого сирітського будинку.

Протягом 1900-1901 років будинок було перебудовано, і у 1902 році у будівлі було відкрито Чернігівський музей української старовини на основі приватного зібрання Василя Тарновського — відомого громадського діяча й коллекціонера.

Після встановлення радянської влади музей був перейменований в Перший радянський музей, і визнаний установою загальноукраїнського значення. В 1923-25 рр. був об’єднаний разом з іншими чернігівськими музеями в Чернігівський державний музей.

З 1978 р. у будинку працює Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва.

Вночі 11 березня 2022 року під час облоги міста будівля зазнала значних пошкоджень внаслідок бомбардування російськими військами. На подвір’я бібліотеки та стадіон поблизу ворожа авіація скинула три фугасні 500-кілограмові бомби. Бомба, що впала на подвір’ї, зруйнувала стіну бібліотеки та внутрішні перекриття.

Адреса

м. Чернігів, вул. Шевченка, 63

Збудовано

у 1868 р.

Архітектор

невідомий

Зруйновано рашистами

11 березня 2022 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Ілля Зубашев

Date