Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Музей мариністичного живопису ім. Р.Г. Судковського

Очаків – невелике і досить скромне приморське містечко. Проте лише тут ви можете відвідати єдиний в Україні музей, присвячений мариністичному живопису та творчості видатного художника, корінного очаківця, Руфіна Судковського.

Руфін Гаврилович Судковський народився 19 квітня 1850 року в сім’ї очаківського священика. З раннього дитинства він виявляв талант до малювання, але за сімейною традицією вступив до духовного училища, а потім — до Одеської семінарії. Там, пристрасно захоплений живописом, юнак почав відвідувати вечірні класи школи малювання.

У 1868 році, покинувши семінарію, Руфін вступив до Імператорської Академії мистецтв у Петербурзі, і вже через два роки розпочав активну виставкову діяльність, завдяки чому, з часом знайшов популярність і завоював звання академіка живопису. На одній із виставок, у березні 1882 року, він познайомився з майбутньою дружиною — Оленою Петрівною Бенард, яка згодом стала відомою художницею-ілюстратором.

У січні 1885 року, повертаючись із виставки у Києві, художник підхопив тиф. До рідного Очакова він приїхав уже важко хворим… 4 лютого геніальний мариніст помер на 35 році життя…

На згадку про Руфіна, його рідний брат Олексій створив у батьківському будинку домашній музей. Експозиція складалась з портретів майстра, його картин, малюнків, особистих речей, а також архівних документів та вирізок із іноземної та російської преси.

Врешті решт Олексій вирішив подарувати зібрану ним колекцію державі. На той момент створити музей на батьківщині художника можливості не було, тому колекцію передали Миколаївському обласному художньому музею ім. В.В. Верещагіна.

Питання створення музею в Очакові вдалося зрушити з місця лише наприкінці 1970-х. Під експозицію було передано будівлю поліклініки, побудоване ще у XIX столітті як приміщення військової казарми. У 1981 році, під час реконструкції, вигляд непоказної одноповерхової споруди було кардинально змінено. За проектом миколаївського архітектора С.Є. Просандєєва вона була перебудована у класичному стилі, характерному для епохи, в якій жив Руфін Судковський. Музей займав ⅔ частини будівлі. У правому крилі розмістили художню школу.

20 квітня 1982 року музей було урочисто відкрито як відділ Миколаївського обласного художнього музею.

Експозиція розміщена у трьох залах. Перший знайомить із життям та творчістю самого Судковського. На жаль, наразі тут представлена ​​лише мала частина полотен художника. Найбільш відомі з них розміщені в Третьяковській галереї та Державному Російському музеї.

У другому залі представлені полотна художників-мариністів ХІХ століття, у тому числі три картини І.К. Айвазовського.

Експозиція третьої зали постійно змінюється. Тут відбуваються зустрічі та тематичні виставки українських та іноземних художників та колекціонерів. У лютому 2022 року у цьому залі вудбулась виставка проєкту MiniMistо, присвячена художнім музеям Миколаївщини.

Адреса

Миколаївська обл., м. Очаків, вул. Старофортечна, 13

Збудовано

у 1982 р.

Архітектор

С.Є. Просандєєв

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags