Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Модельний павільйон Адміралтейства

Був в адміралтействі. Оглядав модельну. Зібрані моделі наших кораблів, починаючи від «дідуся російського флоту», Петровського ботика і закінчуючи останніми броненосними гігантами. Тут можна наочно вивчити історію розвитку нашого флоту. Ось «Дванадцять апостолів», дерев’яне судно, затоплене під час облоги Севастополя, ось броненосець тої ж назви. Ось моделі поповок: «Віце-адмірал Попов» і «Новгород»“, – так в 1896 році, під час пішої подорожі з Петербурга до Парижа, відомий мандрівник Михайло Олександрович Берні описав Модельний павільйон у своїх подорожніх листах.

У 1834 році за завданням адмірала Лазарева, Карл Акройд створив проект реконструкції Миколаївського Адміралтейства. Крім виробничих будівель, воріт і стін, він включав в себе Модельний павільйон – сховища моделей кораблів, побудованих на верфі.

Протягом року проект був втілений в життя, а в 1837 році вже вражав своєю експозицією самого імператора Миколу I, який відвідав павільйон під час візиту до Миколаєва.

У радянські роки «модельну» перетворили в музей історії Суднобудівного заводу імені 61-го комунара. Після припинення роботи заводу відвідати павільйон, що знаходиться на його території, вдається далеко не кожному.

Кажуть, моделі стоять там і до сьогодні, а загальна експозиція музею налічує понад 3 800 експонатів, що розповідають про розвиток кораблебудування в Миколаєві з моменту заснування першої верфі до останніх днів існування суднобудівного заводу…

Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Адреса

на території Миколаївського суднобудівного заводу

Збудовано

у 1835 р.

Архітектор

К. Акройд

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags