Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Меморіал на честь 100-річчя миколаївського футболу

18 жовтня 2008 року навпроти Центрального міського стадіону був урочисто відкритий Меморіал на честь сторіччя одного з перших футбольних матчів Миколаєва. Згідно висіченому напису, в жовтні 1908, миколаївська «Зебра» обіграла англійських моряків на Адміралтейській площі і поклала початок літопису Миколаївського футболу. З боків монумента – значний список видатних футболістів в історії міста.

Безумовно, ганяти м’яч по траві в Миколаєві почали набагато раніше. Першими футболістами можна вважати іноземних матросів XIX століття. Спочатку моряки грали між собою в районі елеватора, потім до них почала підключатися місцева молодь. З’явилися свої команди в миколаївській гімназії, реальному і механіко-технічному училищах, робочі околиці також не залишалися осторонь.

У 1908 році довірені іноземних фірм і службовці хлібних контор заснували в Миколаєві футбольну команду «Zebra». У 1912 році команду перетворили в «Атлетик-Клуб», що став першим офіційним миколаївським футбольним клубом. Через рік він був реорганізований в «Миколаївський спортивний клуб» (НСК). Відомо, що МСК був членом Всеросійського футбольного союзу і брав участь в Чемпіонаті Російської імперії 1913 року. У 1923 році НСК був ліквідований більшовиками.

Поряд з цим, в 1920 році на суднобудівній верфі «Наваль» була організована однойменна команда, яка під різними назвами проіснувала до наших днів і нині є одним з найстаріших діючих українських клубів – МФК «Миколаїв».

В цьому році Муніципальний Футбольний Клуб «Миколаїв» відзначає свій 100-річний ювілей.

Адреса

м. Миколаїв, просп. Центральний, 3

Збудовано

у 2008 р.

Скульптор

невідомий

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags