Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Ландшафтний парк «На межі двох культур»

Практично у кожного, хто хоч раз бував в Миколаївському зоопарку, є фото цієї мальовничої екзотичної локації. У народі її називають «Воротами вічної любові» і середньостатистичному відвідувачеві такої інтерпретації більш ніж достатньо. Мало хто серйозно замислюється про символізм цієї композиції … А даремно …

Ландшафтний комплекс «На межі двох культур» був відкритий на території зоопарку 22 червня 2013 року. На думку авторів, композиція уособлює симбіоз західної і східної культур, пронизаний ниткою любові і романтики.

У центрі композиції – ставок з карпами коі, символом взаємної любові, успіху та достатку. Поблизу нього, в оточенні сакур, японські ворота торії з висіченими на табличці ієрогліфами «Любов». Поруч – статуя Будди, невеликий декоративний водоспад і маленькі, майже іграшкові, пагоди. Трохи осторонь, на тій стороні ставка, скульптура Афродіти, оточена античними колонами. На одній з колон гордо сидить бешкетник Ерот (Амур) зі своїми любовними стрілами. Потрапляючи сюди, буквально відчуваєш, як любов літає в повітрі.

Але є й інша сторона медалі, яку ви навряд чи почуєте від гідів зоопарку.

Згідно японської традиції синто, торії – це ритуальні ворота, що відокремлюють світ ками (духів) від світу людей. Ворота призначені для духів, тому людям дозволено проходити під ними тільки з боків. Крім того, ступати через ворота потрібно з лівої ноги.

Маленькі пагоди поряд з Буддою – не що інше, як будиночки для духів. У Таїланді їх називають «санпрапум». Зазвичай їх розміщують поруч з будинком, щоб духи оберігали житло. Але також буддисти вірять, що неприкаяні душі померлих можуть завдати шкоди людям, тому ставлять санпрапуми на місці аварій або нечистих могил, щоб в них примари знайшли притулок і не шкодили живим.

Миколаївський зоопарк побудований на місці старого кладовища, тому хтозна, що мешкає в цих милих «іграшкових» будиночках і кого стримують Ворота вічної любові на тій стороні …

Адреса

Миколаївський зоопарк

Збудовано

у 2013 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Date
Tags