Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Магазин-оранжерея “Квіти України”

Квіти України – модерністська будівля, розташована у Києві на вулиці Січових Стрільців, 49.

Автор проекту квіткового магазину-оранжереї «Квіти України» – народний архітектор України Микола Левчук. Проект, який переміг на конкурсі в 1979 році, оголошеному серед архітекторів «Київпроекту», після його реалізації отримав премію Спілки архітекторів України як «будинок року» (1986 р.).

З моменту введення в експлуатацію з 1985 до 2000-х років у будинку, крім найбільшого у Києві магазину квітів, знаходилися оранжерея, виставковий зал, дослідницька база, кімнати для культурно-освітньої роботи (гуртки флористики), адміністративні та складські приміщення.

У 2021 році власник будівлі планував реконструювати її і перепрофілювати в офісний центр, додавши надбудову і підземний паркінг. В кінці червня забудовник зрізав 30-річний виноград, який заплітав головний фасад будинку і почав демонтувати інтер’єр, в тому числі оригінальні люстри і вітражі.

12 липня 2021 року забудовник почав демонтаж головного фасаду павільйону «Квіти України», що обурило місцевих жителів, які у відповідь зруйнували паркан навколо будинку і почали блокувати будівельну техніку.

3 серпня 2021 року Департамент охорони культурної спадщини Києва надав охоронний статус навчально-методичного павільйону “Квіти України”. Будівлю визнали тільки що виявленим об’єктом культурної спадщини. Тепер будинок підлягає законодавчому захисту.

Адреса

м. Київ, вул. Січових Стрільців, 49

Збудовано

у 1985 р.

Архітектор

Н. Левчук

Автор LEGO-моделі

Текст

Павло Артемов

Джерело інформації

Date