Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Кухня концтабору “Шталаг-364”

11 квітня 1945 року на території концтабору Бухенвальд відбулося збройне повстання, організоване ув’язненими. За офіційними даними, за час існування табору його жертвами стало близько 56 тисяч осіб, а день повстання і звільнення табору проголошений Міжнародним днем звільнення в’язнів фашистських концтаборів.

Про Бухенвальді хоча б раз чув практично кожен житель планети, але, на жаль, далеко не кожен усвідомлює, що це лише один з 14 тисяч нацистських таборів смерті, більшість з яких просто забуті… Про один з них я хотів би розповісти сьогодні.

У моєму рідному місті, на території занедбаного мікрорайону Темвод, за часів окупації розташовувався один з найбільших німецьких концтаборів на Півдні України «Шталаг-364». Тут були заморені голодом і холодом, замучені і розстріляні понад 30 тис. в`язнів.

Комплекс складався з 26-ти двоповерхових бараків з розрахунку на сімдесят тисяч полонених. Більшість з них – росіяни й українці. У кожному з таких бараків містилося до сорока чоловік, у яких не було ні найменшого шансу на втечу: всі вони були оточені двома рядами колючого дроту, десятьма сторожовими вежами з кулеметними розрахунками і прожекторами, а також кам’яним парканом колишнього Адміралтейства.

Спали ув’язнені на цементній підлозі. Скла у вікнах не було. Всіх полонених, закутих у кайдани, годували, як правило, з корит для худоби баландою з лушпинням, в яку зрідка додавали листя соняшнику або тирсу. У цьому таборі не було навіть трави: її з’їли до самих корінців … Загиблих закопували неподалік …

Після звільнення міста табір використовували за призначенням для військовополонених німців до кінця 1940-х.

Зараз ця територія занедбана і являє собою моторошне видовище. Залишки корпусів напівзруйновані. На місці поховання німців – звалище.

Про страшні часи цього місця нагадують лише пам’ятний камінь жертвам фашизму, загиблим в таборі, і меморіальна табличка на старих воротах Адміралтейства ….

 

Більш докладно історія цього концтабору описана в книзі Л. Ташлай і Т. Даниленко «За колючим дротом: « Шталаг-364 » – табір смерті».

Адреса

м. Миколаїв, мкр. Темвод

Збудовано

у 1941 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Date
Tags