Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Київська державна консерваторія ім. П. І. Чайковського

Київська державна консерваторія ім. П. І. Чайковського була заснована на базі Російського музичного товариства в 1913 році. Активну участь в її заснуванні брали такі титани світової класичної музики як Рахманінов (який гастролював в Києві в 1911 – 1917 рр.), П. І. Чайковський (творець Російського музичного товариства), О. К. Глазунов та інші.

Цікава історія будівлі консерваторії. Її було обудовано в 1897 році, як готель “Континенталь”, який наприкінці XIX століття вважався кращим у Києві. Це зразок ошатної забудови, що виникла поблизу Хрещатика на місці колишньої садиби професора медицини Федора Мерінга. Чотириповерховий корпус на Миколаївській, 5 (нині вул. Архітектора Городецького), що обійшовся з усією обстановкою майже в мільйон рублів, збудували архітектори Георгій Шлейфер, Едуард Брадтман і Владислав Городецький. Реклама запевняла: «Готель “Континенталь” по розташуванню приміщень, зручностям і красі обробки може позмагатися з кращими готелями Європи!».

Страшна пожежа війни знищила цю будівлю, і лише в 1955-1958 роках, зусиллями архітекторів Л. Б. Каток та Я. Л. Красного, вона постала перед нами в сучасному вигляді.

Після визволення Києва, коли стали повертатися евакуйовані організації, почали гарячково підбирати для них вцілілі будівлі. Київська консерваторія розмістилася в будинку на Великій Підвальній.

Звичайно, співуча, музична Україна потребувала відповідного приміщення консерваторії. Замість спорудження нової будівлі було вирішено пристосувати під консерваторію «Континенталь», добудувавши до нього концертний зал.

Адреса

м. Київ, вул. Городецького, 1–3

Збудовано

у 1897 | 1955 – 1958 рр.

Архітектори

Г. Шлейфер, Е. Брадтман, В. Городецький | Л. Каток, Я. Красний

Автор LEGO-моделі

Текст

Павло Артемов

Date