Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Міська управа (перша будівля)

У 1808 році на Магістратській площі Миколаєва був зведений будинок першої Міської управи – аналога сучасної міськради. Імовірно, автором проекту є архітектор Федір Іванович Вунш.

Управа складалася з міського голови та шести гласних (по одному від кожного «розряду» міського населення) і обиралася на засіданні виборчих зборів на трирічний термін.

У сферу компетенції управи було передано більшу частину функцій Магістрату, пов’язаних з веденням справ міського господарства, таких як спостереження за громадським порядком в торгових місцях, будівництво і підтримка міських будівель та інфраструктури, збір і розподіл міських коштів, врегулювання конфліктів між жителями тощо.

При управі була організована пожежна частина, тому позаду будівлі була зведена дозорна вежа – каланча. Крім дозорної служби, каланча використовувалася для сигналізації – вивішені на каланчі шкіряні сигнальні мішки вдень та ліхтарі вночі оповіщали сусідні пожежні частини про розміри і місце виникнення пожежі.

У 1909 році будівля згоріла – за іронією долі, пожежники не угледіли біди у себе під ногами…

Через два роки на місці згорілої будівлі звели нову управу, про яку я вже розповідав в одній з попередніх публікацій.

Сьогодні на цьому місці розташована будівля Головпоштамту.

Адреса

м. Миколаїв, вул. Адміральська, 27/1

Збудовано

у 1808 - 1810 рр.

Архітектор

Ф. И. Вунш (?)

Зруйновано

у 1809 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Date
Tags