Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Будинок Сиротинського

Впевнений, більшість з вас, як і я, безліч разів проходили повз цей пошарпаний часом старий “жилкоп”, не знаходячи в ньому нічого, що заслуговує бодай найменшої уваги. Через численні перебудови будівля практично повністю втратила колишній вигляд і, не знаючи адреси, ви навряд чи зв’язали б його з купецькою садибою зі старих фотографій.

До революції цей і сусідній з ним будинок належали заможній купецькій сім’ї Сиротинських. На жаль, відомостей про них залишилося небагато. Відомо, що Сиротинські були старообрядцями, вели велику торговельну діяльність, мали багато нерухомості в Миколаєві і чималий авторитет в суспільстві.

Глава сімейства Єремій Андріанович Сиротинський в 1866р. був головою Міської думи і членом опікунського комітету над в’язницями.

Особняк на Московській побудований сином Єремія, спадковим почесним громадянином Іваном Сиротинським, приблизно в 60-х роках XIX століття. Після його смерті в 1885 р. нерухомість належала його вдові Єлизаветі Іванівні.

Один з синів Івана, Леонід Іванович Сиротинский (1879-1970), став видатним радянським вченим, одним із засновників електротехнічного інституту в Москві. Доля решти шістьох дітей власника будинку мені, на жаль, невідома …

Адреса

м. Миколаїв, вул. Маріупольська (кол. Московська), 33

Збудовано

у другій половині XIX ст.

Архітектор

невідомий

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Ігор Гаврилов

Date
Tags