Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Будинок Штейєра

Відрізок вулиці Спаської між Наваринскою і Пушкінською можна сміливо назвати «Консульським кварталом». Тут, в елітній частині міста, в II половині XIX століття були збудовані консульські особняки, які і до цього дня є прикрасою Старого Миколаєва. Про один з таких особняків і піде мова.

Класичний та солідний житловий будинок на Спаській, 23 примітний своїм портиком зі спареними колонами, а також збереженими дверима. Крім того, у дворі збереглися автентичні металеві сходи.

За твердженням Ю.С. Крючкова, в цій будівлі розташовувалася офіцерські збори 58-го Прагського піхотного полку, а після 1912 року тут мешкали норвезький, датський і іспанський віце-консули.

Достеменно відомо, що в цьому будинку проживав разом з сім’єю Німецький підданий Павло Леопольдович Штейєр, він же Пауль Стер (1853-1914), уродженець м Барт (нині – Вупперталь, Північна Рейн-Вестфалія). Приїхавши до Миколаєва в 1881 році з метою організації експорту хліба, Штейєр незабаром став керуючим торгового дому «Нейфельд і К °». У грудні 1889 був призначений віце-консулом Данії в Миколаєві і займав цю посаду до самої своєї смерті. На рубежі XIX-XX ст. Штейер обирався до складу Арбітражної комісії, був членом Російського товариства садівництва. Похований на міському Некрополі.

Після Великої Вітчизняної війни особняк був переобладнаний під інтернат для дітей з вадами слуху, який після розвалу СРСР був перенесений в Корабельний район.

Якийсь час, в будівлі розміщувалися гуртки місцевого Будинку Творчості, але проіснували вони тут недовго.

Що в цій будівлі сьогодні, мені невідомо, але нинішній стан особняка і його внутрішнього дворика пригнічує. Подейкують, що воно використовується художньою школою, що розташована навпроти.


Інформація про будівлю запозичена з сайту “Архітектура Миколаєва” (Посилання в блоці “Джерело інформації”)

P. S. Модель практично повністю спроектована і побудована моєї 8-річною донькою Євангеліною під моїм керівництвом.{:}

Адреса

м. Миколаїв, вул. Спасська, 23

Збудовано

в середині XIX ст.

Архітектор

невідомий

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags