Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Будинок О. І. Ерліха (Дитяча художня школа)

На межі XIX-XX століть, завдяки розвитку комерційного порту, Миколаїв був одним з найбільш перспективних міст Російської імперії. З усіх куточків Європи сюди з’їжджалися купці, одна за одною відкривалися експортні контори та консульства, а центр міста стрімко забудовувався прибутковими будинками і представницькими особняками.

У той час посаду головного архітектора міста займав талановитий і амбіційний інженер Євген Штукенберг, який увійшов в історію як автор найбільш помітних споруд, що збереглися до наших днів. Серед них Кафедральний Собор Касперівської Божої Матері, водолікарня Кенісберга і той самий «Будинок з Меркурієм», про який сьогодні піде мова.

Прогулюючись старим центром Миколаєва, складно не помітити цей химерний жовтий особняк, чия башточка-бельведер з фігурою Меркурія моментально кидається в очі. Башточка унікальна, подібних прикрас не було ні на одному іншому будинку Миколаєва. Фігура античного покровителя торгівлі виготовлена ​​з цинку і є копією скульптури Джованні да Болонья 1564 року.

Власником будинку був Олександр Ерліх, син купця I гільдії, віце-консула Бельгії в Миколаєві і почесного громадянина Івана Давидовича Ерліха, який проживав в сусідньому будинку. Після від’їзду батька за кордон Олександр Іванович завідував бельгійським віце консульством, вів активну торгівлю, представляючи в місті інтереси промислових підприємств з усієї імперії. До кінця XIX століття будинок Ерліха був представництвом понад 20 великих промисловців.

У 1972 році міська Рада передала старовинний особняк дитячій художній школі, яка знаходиться там і понині.

На сьогоднішній момент будівля відреставрована і є пам’ятником культури і архітектури місцевого значення.

Адреса

м. Миколаїв, вул. Спаська, 20

Збудовано

в останню чверть XIX ст.

Архітектор

Є. А. Штукенберг

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags