Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Музей суднобудування і флоту (Будинок Головного командира Чорноморського флоту)

Будинок Головного командира Чорноморського флоту являється пам’ятником історії і архітектури кінця XVIII – початку XIX століття. Побудований в стилі давньоруського класицизму, він служив канцелярією і резиденцією головних командирів Чорноморського флоту в 1794-1900 рр. Свого часу тут жили і працювали такі адмірали, як Мордвинов, Де Траверс, Грейг, Лазарєв, Бутаков і Аркас.

Спочатку це був звичайний дерев’яний прямокутний будинок з чотирисхилим дахом, спроектований військовим інженером і архітектором Петром Неєловим для адмірала Мордвинова, призначеного в 1793 році в Миколаїв головним командиром Чорноморського флоту. У дворі був розбитий сад, побудовані оранжерея і флігель, призначений для штабу і канцелярії.

Згодом будівлю кілька разів видозмінювали архітектори І. Князєв, Ф. Вунш і К. Акройд.

За проектом Ф. І. Вунша було змінене внутрішнє планування, додані колонади і пандуси з боку Інгулу, також туди було перенесено центральний вхід. З боків від парадного входу були прибудовані два ризаліти. У той же час зводиться бельведер з куполом і балюстрадою, який використовувався Грейгом для астрономічних спостережень до будівництва обсерваторії.

У 1834 році за наказом М. П. Лазарева будівля знову зазнало змін. За проектом К. Акройда обсерваторний купол був замінений бельведером, що вдало завершило композицію будівлі.

У 1972-78 роках була проведена реставрація пам’ятника. Будівля зберегла вигляд 1834 року. Зараз тут розташовується єдиний в Україні Музей суднобудування і флоту.

Адреса

м. Миколаїв, вул. Адміральська, 4

Збудовано

у 1794 р.

Архітектори

П. Неєлов, І. Князев, Ф. Вунш, К. Акройд

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags