Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Будинок Авраамова

Завдяки небайдужості нинішнього власника до культурної спадщини нашого міста, розкішна купецька садиба в самому центрі консульського кварталу радує око своїм первозданним святковим виглядом. Це, мабуть, єдиний будинок в Миколаєві, де модерн представлений бароковими архітектурними прикрасами, які не залишають ні шматочка чистої поверхні.

Краєзнавці приписують цей будинок купцю Н. Р. Авраамову, старості Купецького товариства, і датують його 80-ми роками XIX століття.

Мені не вдалося знайти інформації про перший власника будинку, але я натрапив на цікаву історію про відчайдушну і безстрашну бандитку Гісю, описану Юрієм Любаровим на сайті http://muzey.mk.ua.

Гіся була майстерним оратором і активно брала участь в політичному житті міста. У той же час вона була главою бойової групи анархістів, які періодично грабували місцеві підприємства і контори. Штаб грабіжниці розташовувався в тому самому купецькому будинку на вулиці Спаській.

Одного разу, банда Гісі влаштувала зухвале пограбування магазину одягу прямо на головній вулиці міста. Оговтавшись від шоку, господар магазину Водяний повідомив в міліцію. Екіпаж озброєних солдатів кинувся на розшук зловмисників і біля найближчого ресторану виявив вози з награбованим. В результаті короткої сутички, анархісти взяли в полон більшу частину солдат і, разом з ними і награбованим скарбом, вирушили на базу.

Незабаром до будинку Гісі прибула посилена бригада на трьох машинах на чолі з Міським головою. Анархісти з ходу закидали їх бомбами, внаслідок чого водій мера загинув, а сам очільник був серйозно поранений. Врешті решт, облога завершилась на користь силовиків. Злочинці були затримані, а в будинку виявили цілий арсенал, включаючи кулемети і вибухівку.

На допиті грабіжниця впевнено налягала на політичний характер своєї “роботи”. Цього виявилося достатньо, щоб всю банду відпустили, але з дому Авраамова їх виселили.

Жіноча помста не змусила себе чекати. Через кілька днів після звільнення Гіся повідомила в міліцію, що в якомусь будинку відбувається пограбування. Нескладно здогадатися, що патруль потрапив у засідку і був узятий в заручники. Умова видачі полонених була єдина: повернути Гісі улюблений будинок Авраама. В результаті багатогодинних переговорів Гісі з побратимами все таки вдалося домогтися свого. Банда повернулась в купецьку садибу.

Незабаром кошти закінчилися і банда знову вийшла на справу. Цього разу об’єктом грабунку став великий тютюновий магазин в готелі «Лондонська». Але на цей раз власник зумів викликати міліцію, почалася перестрілка. Жителі міста були стурбовані стріляниною і вийшли на вулиці…

Раптом в повітрі почувся звук двигуна – німецький літак кружляв над Миколаєвом! Негайно більшовики і анархісти без слів уклали перемир’я і відкрили вогонь по літаку об’єднаними силами. Але безуспішно – літак полетів геть.

Анархісти скористалися безладом, що панував серед населення, щоб непомітно втекти з награбованими товарами. Ніхто і ніколи більше не бачив їх в Миколаєві …

Адреса

м. Миколаїв, вул. Спасська, 22

Збудовано

у 1880-х рр.

Архітектор

невідомий

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags