Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Прибутковий будинок Корсунського

9 вересня 1999 року біля 17:00 на розі проспекту Леніна і вул. Малої Морської завалилася одна з найкрасивіших старовинних будівель Миколаєва – колишній прибутковий будинок Корсунського. За щасливим збігом обставин, в цей момент центральний проспект міста, незважаючи на початок робочої перевезення, був порожній і ніхто не постраждав.

Чудернацький багатоквартирний будинок був побудований купцем Мойсеєм Корсунським в останні роки 19 століття за проектом архітектора Штукенберга, відомого своїми нетривіальними архітектурними експериментами. Будинки такого типу були широко поширені і призначалися для здачі приміщень в оренду.

Примітно, що Корсунський був в числі небагатьох євреїв, чия нерухомість не постраждала під час єврейського погрому 1899р.

В кінці свого існування радянська влада не дбала про стан дахів і дощових стоків старих будівель, тому будинок почав повільно руйнуватися і, в якийсь момент, був визнаний аварійним. Кажуть, цьому посприяв снаряд, що влучив у будівлю під час війни.

У 1989р. власником аварійної споруди став миколаївський бізнесмен Олексій Олексійович Панна. За його задумом, тут мав розміститися «Міжнародний центр ділового співробітництва Південного регіону» – бізнес-центр, що мав складатися з банку, кафе, ресторану, автосалону і готелю з двома десятками номерів.

Незважаючи на вмовляння підрядників про знесення, Панна твердо вирішив за всяку ціну зберегти старовинну будівлю. Ініціативу бізнесмена підтримав глава київського банку Леонід Черновецький.

Після затвердження проекту реконструкції зовнішні стіни були укріплені спеціальними «лісами», почалося розселення мешканців і демонтаж аварійних конструкцій, що затяглося на ціле десятиліття.

18 липня 1999р. в автокатастрофі загинула донька бізнесмена, талановита піаністка Катерина Панна. Життя батька дало тріщину. Це співпало з фінансовими проблемами, пов’язаними з реконструкцією будівлі. На початку вересня, за сприяння тодішнього міського голови Анатолія Олійника, будівельні ліси були демонтовані, внаслідок чого, через кілька днів будівля завалилася …

На його місці, в самому центрі міста, й досі знаходиться обнесене парканом пустирище.

Після смерті дочки Олексій Панна продав все майно і решту життя присвятив будівництву Свято-Катерининської церкви на Сухому фонтані. В останні роки життя він часто грав на акордеоні на вулицях міста, збираючи пожертви на будівництво.

9 жовтня 2016р. Олексій Олексійович помер від серцевого нападу …

Адреса

м. Миколаїв, просп. Центральний, на перетині з вул. М. Морскою

Збудовано

у 1899 р.

Архітектор

Е. А. Штукенберг

Зруйновано

9 вересня 1999 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags