Палац культури Металургів (в народі “Новий ДК”) — один з наймолодших в Миколаєві. Зараз це бізнес-центр, але всього пару десятиліть тому тут вирувало культурне життя: великий концертний зал на 600 місць з унікальною сценою, що оберталась, малий зал на 200 місць, театр ляльок, оформлений унікальним різьбленням по дереву від підлоги до стелі, виставковий зал , кіно- і фотостудії, кегельбан, два спортзали, танцювальний зал, слюсарна майстерня і т.д. У кожному з 70-ти кабінетів перебували гуртки, в яких займалися тисячі дітей і дорослих: спортивні бальні танці, циркова студія, вокальні гуртки, студія образотворчого мистецтва, крою та шиття, радіогуртку, музичні студії.
Перед входом була площадка з дитячими каруселями і неймовірно розкішний для того часу світломузичний фонтан, руїни якого й досі за звичкою оточують відпочиваючі місцеві жителі…
На сцені «Металурга» виступали Лев Лещенко, Микола Трубач, Віка Циганова, Віллі Токарєв, група «Електро-клуб», гумористи «Кролики» та інші приїжджі зірки, а у внутрішньому дворику на початку 90-х складували і сортували мішки грошей з концерту Пугачової.
Мало хто знає, що саме тут, в пампезному на ті часи холі, знімали перший кліп Валерія Меладзе.
Варто зауважити, що перед початком будівництва архітектор Петро Дерменжі усіма силами намагався внести амбітні зміни в присланий «зверху» типовий проект майбутнього палацу, включаючи скляний купол над двориком. Але місцева влада ініціативи не схвалили і ПК побудували за початковим проектом, за винятком зовнішніх сходів з боку фасаду. За таким же проектом побудований Палац культури в Скадовську.
Незважаючи на те, що сьогодні “ДК” — вже давно не “ДК”, керівництво бізнес-центру намагається шукати орендарів серед підприємств з «спорідненою» діяльністю — фітнес, танці, спорт, малювання, вивчення англійської і т.д. Тут же розташований і Зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина», що став другою сім’єю для моєї доньки Євангеліни.
м. Миколаїв, просп. Богоявленський, 321
у 1976 р.
Петро Дерменжи
Олександр Єрмолаєв
21.04.2020