Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

ТРЦ «City-Center»

На початку 80-х на перетині вул. Садової та просп. Леніна розпочалось будівництво Палацу культури суднобудівного заводу ім. 61 комунара, тієї самої будівлі, що сьогодні знайома кожному як ТРЦ “CITY-Center”. Монументальна споруда була зведена на місці старих одноповерхових приватних будинків і займало цілий квартал від проспекту до вул. Плеханівської.
За задумом авторів проекту — архітекторів Ю.Худякова і Е.Прімакової і інженерів Л.Грігорьева і Л.Сандлера — будівля мала бути зовні схожою на океанський лайнер. Великі круглі вікна нагадували ілюмінатори, сценічна коробка імітувала рульову рубку, а леєри по всьому периметру даху додавали схожості з кораблем. Внутрішнє планування було не менше амбітним. Все праве крило було відведено під сценічну частину, в тому числі зал на півтори тисячі місць з рухомої сценою. У лівому крилі знаходилися приміщення гуртків і бомбосховище.

У 1986 році будівництво призупинилося. Через рік, коли в черговий раз було піднято питання про зведення пам’ятника корабелам, члени товариства охорони пам’яток В. Олійник та Ю. Новосьолов запропонували розмістити його на Садовому кільці, а паркову зону від проспекту до адміністративної будівлі заводу перетворити в меморіальний комплекс, присвячений історії миколаївського суднобудування. Згідно їх концепції, новий ДК мав стати вінцем грандіозного культурно-історичного архітектурного ансамблю. Але, на жаль, ідея не знайшла підтримки в кулуарах влади …

На початку 90-х у заводу виникли фінансові проблеми. Грошей не вистачало навіть на виплату зарплат, не кажучи вже про недобудови. Тож готову на 80% будівлю виставили на торги за стартовою ціною в 29 тисяч гривень …

Але бажаючих було не багато. Лише в жовтні 2000 року мозолячий очі радянський недобуд з дев’ятої спроби вдалося продати за 250 тис. грн.

Переобладнання недобудови в ТРЦ стало справжнім випробуванням для архітектора І. А. Стасюка. За його словами, набагато простіше і дешевше було знести будівлю і побудувати заново. Але нові власники наполягали на збереженні початкової ідеї авторів. В результаті, внутрішній каркас був повністю перебудований, а поверховість будівлі збільшена з двох до п’яти.

Щоб ТРЦ не виглядав чужорідним на тлі навколишньої архітектури, фасад облицювали синім дзеркальним склом. За рахунок відображення вдалося надати громіздкому спорудженню “невагомості” і змусити його зливатися з навколишнім середовищем. Варто відзначити, що в ансамбль була вписана зупинка, яка була тут в 80-х.

27 травня 2006 року відбулося урочисте відкриття “Сіті-центру” – єдиного, на той момент, ТРЦ в місті.

City-Center – це одне з найбільш відвідуваних місць міста. Тут, окрім десятків магазинів і кафе, розташовані кінотеатр, більярд, боулінг, ресторан, супермаркет, дитячий розважальний центр і багато іншого. Шкода тільки, що численна реклама спотворює фасад величного «лайнера» …

UPD: 14 липня 2022 р., внаслідок чергового обстрілу рашистів, будівлю було пошкоджено вибуховою хвилею від ракети, що влучила у готель навпроти..

Адреса

м. Миколаїв, просп. Центральний, 98

Збудовано

на початку 1980-х

Архітектори

Ю.Худяков, Е. Примакова, Л.Григорьєв, Л.Сандлер | И. А. Стасюк

Пошкоджено рашистами

14 липня 2022 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело іенформації

Date