Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Чорнобаївка

25 квітня 2022 року Збройні Сили України у 17-й (!) раз розбили російських окупантів у Чорнобаївці. Ще у перші тижні повномасштабної війни це маловідоме село на Херсонщині набуло всесвітньої слави, обросло легендами і стало героєм незліченних мемів. Безумовно, воно увійде в історію не тільки як «нє імєющій аналогов» приклад військової тупості і місце найганебнішої поразки росії за всю історію її існуванняі, але й як одне з наймістичніших місць України.

У своїх сучасних кордонах Чорнобаївка з‘явилась у 1923 році, після об‘єднання Чорнобаєвих та Гусакових хуторів. Щодо виникнення цих поселень існує кілька версій.

За однією з них, наприкінці XVII ст. запорізькі козаки на чолі з отаманом-характерником Петром Чорнобровим побудували тут три кам’яних фортеці, щоб перехоплювати турків і татар на Кримському перешийку. Загін налічував лише 150 козаків, проте їх кмітливість і майстерність дозволяли вщент розбивати тисячні обози бусурманів. З часом серед ворогів поширились легенди про отамана-чаклуна Чорного Бая (володаря), а ці землі почали вважати проклятими і оминати їх стороною…

За іншою версією, козак Чорнобай, отримав від Катерини ІІ земельний наділ поблизу Херсона за хоробрість, проявлену в бойових походах проти польської шляхти і турецьких яничарів.

А деякі краєзнавці й взагалі вважають, що у XVII ст. тут були лише зимівники, а козацькі хутори виникли лише у 20-х роках XIX ст.

Окрім хуторів до складу сучасних селищ увійшли й так звані Вірьовчинські дачі, які виникли у 1782 р., коли головний зодчий Херсона Іван Ганнібал роздав ділянки вздовж берегів р. Вірьовчини аж до гирла заможним херсонцям під заміські будинки. Одним з найвідомих місцевих мешканців того часу був комендант херсонської фортеці граф Йосип де Вітт — перший чоловік красуні Софії де Челіче, для якої граф Станіслав Потоцький згодом заклав парк Софіївку в Умані.

Цікаво, що про ці землі почали складати легенди ще за тисячу років до виникнення козацтва. Зокрема, про бій гунів з готами у Пониззях Дніпра йдеться у скандинавській сазі «Про Хервьор та Хейдрека», яка стала одним із джерел натхнення для Джона Толкіна у створені «Володаря перснів». У 2008 р. у Чорнобаївці були виявлені стародавні поховання заможних готів початку V ст., що частково підтверджує достовірність скандинавських переказів…

P.S. Дякуємо ЗСУ за чудовий серіал і з нетерпінням чекаємо на нові серії.

Слава Україні!

 

Адреса

Херсонська обл., с. Чорнобаївка

Збудовано

невідоио

Архітектор

невідомий

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date