Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Будинок Рад

З першого дня війни російські війська методично намагаються знищити Харків. Кожен день та кожну ніч руйнуються житлові будинки, школи, дитсадки, лікарні, торговельні центри. Тисячі мирних людей змушені жити у сховищах або взагалі покинути місто, щоб врятувати свої сім’ї від воєнних злочинів рашистів…

1 березня 2022 року ворог поцілив у саме серце Харкова – у площу Свободи і, зокрема, у волонтерський намет перед ОДА «Все для перемоги», який стоїть у Харкові з 2014 року – з початку бойових дій на Донбасі. Також серйозно постраждала споруда, яку в народі називають Будинок рад.

Монументальна будівля світло-жовтого кольору, відома кожному харків’янину, замикає східну частину головної площі Харкова – Свободи. Тут розмістилися обласна адміністрація та обласна рада.

Будинок рад збудований у 1954 році в стилі сталінського ампіру за проектом Веніаміна Костенка та Володимира Орєхова на місці будівлі Губернського земства, зруйнованої під час Другої світової війни. Будинок вписався в навколишню забудову прямокутної частини площі Свободи і належить до пам’ятників архітектури 1950-х років.

Вранці 1 березня окупанти випустили дві ракети «Калібр» по Харківській ОДА та площі Свободи. Будівля зазнала важких руйнувань, у шестиповерховій споруді обрушилися перекриття між кількома поверхами. Вибухова хвиля завдала серйозних пошкоджень сусіднім будинкам.

У результаті ракетного удару загинуло 29 людей, серед них – одна дитина.

Співчуття сім‘ям загиблих. Вічна пам‘ять і слава Героям!

Адреса

м. Харків, вул. Сумська, 64

Збудовано

у 1954 р.

Архітектори

В. Костенко, В. Орєхов

Зруйновано рашистами

1 березня 2022 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date