Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

Будинок профспілок України

На Майдані Незалежності, що є центральною площею Києва, розташований Будинок профспілок України. Його побудували у 1978 році на місці будинку Шляхетських зборів. Авторами проєкту являються архітектори Олександр Малиновський та Олександр Комаровський. 

В 1981 році на 24-метровій вежі, що височіє над будівлею, встановили великий електронний годинник. Цей годинник отримав статус головного годинника України. Він відображав час, дату та температуру повітря. Кожної години, одразу після боя, транслювалася мелодія «Як тебе не любити…». Щороку його показували по ТБ під час відліку останніх секунд до початку нового року.

Під час Помаранчевої революції у 2004 році Будинок профспілок використовувався як штаб опозиції.

З 1 грудня 2013 року, майже з самого початку Революції гідності, в будівлі розташовувався штаб національного спротиву, прес-центр, шпиталь та кухня.

В ніч на 19 лютого 2014 року, під час чергової спроби штурму силовиками Майдану, в будівлі виникла пожежа, внаслідок якої Будинок профспілок згорів майже повністю. Під час пожежі працівникам ДСНС вдалося врятувати 41 людину.

Влітку 2014 року розпочався процес ліквідації наслідків пожежі. Фасад будівлі відновили та відкрили 30 травня 2018 року. А 21 листопада 2018 року відкрили Інформаційно-виставковий центр Музей Майдану, який розташувався на двох поверхах.

Адреса

Київ. Майдан Незалежності, 2

Побудовано

у 1978 р.

Архітектори

О. Малиновський, О. Комаровський

Автор LEGO-моделі

Текст

Максим Мітякін

Джерело інформації

Date
Tags