Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Будинок окружного суду

25 лютого 2022 року, на другий день повномасштабної війни росії проти України, окупанти завдали авіаудару двома ракетами по старовинній будівлі у Чернігові, в якій розташовувалось обласне управління СБУ. Внаслідок обстрілу було пошкоджено дах та внутрішні приміщення, зайнялась пожежа.

Окрім іншого, полум’я повністю знищило архів КДБ, який зберігався у цих стінах. Близько 13 тисяч розсекречених справ репресованих радянською владою українців, а також документи радянської спецслужби — накази, листування, особові та агентурні справи ХХ ст. Це понад пів мільйона документів, переважна більшість з яких не була оцифрована…

Будівля споруджена в 1904 році за проєктом архітектора Є. Яновського у модному на та той час стилі ретроспективного класицизму. До 1917 року тут розташовувався окружний суд.

У 1919 році, внаслідок звільнення Києва Армією УНР, сюди перебазувались ЦК КП(б)У, Рада народних комісарів та Рада робітничо-селянської оборони України. Не зважаючи на те, що проіснували вони тут менше двох місяців, радянський уряд присвоїв будівлі статус пам‘ятки історії як «Будинку, де тимчасово перебувала влада Радянської України».

Наприкінці 2015 року влада міста повернула пам‘ятці первинну назву — Будинок окружного суду.

 

Адреса

м. Чернігів, вул. Шевченка, 28

Збудовано

у 1904 р.

Архітектор

Є. Яновський

Пошкоджено рашистами

25 лютого 2022 р.

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date