Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Аптека Гусаковського

Кілька років тому, в коментарях до посту якогось історичного пабліка, я натрапив на одну цікаву історію. Мовляв, дід розповідав, як хлопчиськом бігав до будинку якогось поважного міщанина подивитися на рибок крізь величезне кругле вікно …

Тоді я подумав, що мова йде про акваріум Леонтовича, а кругле вікно – лише похибка переказу. Але, про всяк випадок, почав шукати згадки про будівлю з такою невластивою для нашого міста відмінною рисою. І ось, не так давно, на сайті «Николаевский базаръ» я знайшов розгадку таємничого акваріума:

У XIX столітті, на перетині Спаської та Фалєєвської, де зараз розташований коледж культури, знаходився дуже примітний будиночок, в якому жив і працював польський фармацевт Адам Гусаковський – один з перших миколаївських провізорів. Сама будівля була досить скромною, але прикрашали її неймовірно красиві круглі вікна, в яких можна було розгледіти акваріуми з дивовижними рибками. Таких вікон в Миколаєві не було більше ніде.

Аптека в цьому будинку існувала ще з 40-х років XIX століття – Адам купив її в 1857 році у француженки Терези Саваньер, вдови свого попередника-провізора, у якого працював. Гусаковський, а потім і його спадкоємці, володіли будівлею аж до 1912 року. Так що в цілому аптека проіснувала близько 70 років, була найвідомішою і найбільш шанованою в місті.

Сьогодні на місці будинку з круглими вікнами височить потворна коробка коледжу, а про незвичайний будинок фармацевта-акваріума нагадує лише старе фото …

Адреса

м. Миколаїв, вул. Фалеєвська, 5

Збудовано

приблизно у середині XIX ст.

Архітектор

невідомий

Автор LEGO-моделі

Текст

Олександр Єрмолаєв

Джерело інформації

Date
Tags