Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Скорботний ангел Чорнобиля

Сквер «Подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС» на перетині проспекту Миру і вулиці Театральної (колишня вул. Васляєва) давно став улюбленим місцем відпочинку городян і гостей міста. Але не варто забувати, що, перш за все, це місце пам’яті про події 1986 року і людей, які ціною свого життя і здоров’я заступили собою світ від ядерної чуми.

26 квітня 2007 року, до 21-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, в цьому сквері був відкритий пам’ятник «Скорботний ангел Чорнобиля».

Символічно, що після того, як з пам’ятника впало полотно, почався дощ. Складалося враження, ніби сама природа плаче в цей скорботний день …

Автор монумента – заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників Іван Булавицький.

У 2020 році в сквері був проведений капітальний ремонт. З боків від «Скорботного ангела» встановили 6 монументальних плит з історичними відомостями про страшні події квітня 1986 року.

Для боротьби з частим вандалізмом змонтовано додаткове освітлення та встановлено камери відеоспостереження з онлайн-трансляцією.

Адрес

Николаев, просп. Мира, 34

Год постройки

2007

Скульптор

Иван Булавицкий

Автор LEGO-модели

Александр Ермолаев

Источник информации

Category
Date