Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Магазин-оранжерея “Квіти України”

Квіти України – модерністська будівля, розташована у Києві на вулиці Січових Стрільців, 49.

Автор проекту квіткового магазину-оранжереї «Квіти України» – народний архітектор України Микола Левчук. Проект, який переміг на конкурсі в 1979 році, оголошеному серед архітекторів «Київпроекту», після його реалізації отримав премію Спілки архітекторів України як «будинок року» (1986 р.).

З моменту введення в експлуатацію з 1985 до 2000-х років у будинку, крім найбільшого у Києві магазину квітів, знаходилися оранжерея, виставковий зал, дослідницька база, кімнати для культурно-освітньої роботи (гуртки флористики), адміністративні та складські приміщення.

У 2021 році власник будівлі планував реконструювати її і перепрофілювати в офісний центр, додавши надбудову і підземний паркінг. В кінці червня забудовник зрізав 30-річний виноград, який заплітав головний фасад будинку і почав демонтувати інтер’єр, в тому числі оригінальні люстри і вітражі.

12 липня 2021 року забудовник почав демонтаж головного фасаду павільйону «Квіти України», що обурило місцевих жителів, які у відповідь зруйнували паркан навколо будинку і почали блокувати будівельну техніку.

3 серпня 2021 року Департамент охорони культурної спадщини Києва надав охоронний статус навчально-методичного павільйону “Квіти України”. Будівлю визнали тільки що виявленим об’єктом культурної спадщини. Тепер будинок підлягає законодавчому захисту.

Адрес

Киев, ул. Сечевых Стрельцов, 49

Год постройки

1985

Архитектор

Н. Левчук

Автор LEGO-модели

Источник информации

Category
Date
Tags