Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

Соц. сети и мессенджеры

MiniMisto © 2020-2021. All Rights Reserved

top

Від міст на полиці до MiniMista

Пролог

Привіт, мене звати Олександр, я звичайний дизайнер зі звичайного, нічим не примітного, на перший погляд, портового міста на півдні України. Але в рідному Миколаєві та в українській LEGO-спільноті мене знають, як творця понад півсотні моделей миколаївських пам’яток та автора проекту MiNiMISTO, під нікнеймом Steam Jim.

Моя захопленість LEGO почалася приблизно у 1994 році. Той час був далеко не найкращим періодом для багатьох, тому все, на що я міг розраховувати — це невичерпна гостинність мого друга, який мав немислиме на той час багатство — круглу металеву коробку з-під печива, до країв набиту різнокольоровими пластиковими кубиками… Досі розуму не докладу, як з такої кількості деталей ми примудрялися створювати цілі світи, сповнені небезпек, скарбів, дивовижних істот та пригод.

У той час на центральній вулиці Миколаєва знаходився великий магазин «Світ іграшок Dendy», у величезних вікнах якого стояли грандіозні інсталяції з LEGO. Я бував там досить рідко, але щоразу зупинявся перед цими вікнами, притискався до шибки і довго вдивлявся в деталі. Щоразу я обіцяв собі, що колись я обов’язково все це побудую.

Так і не дочекавшись власного конструктора я виріс, обзавівся сім’єю і зовсім забув про своє дитяче захоплення. Лише з появою дочки я знову згадав про різнокольорові кубики. Натхненний ідеєю творчого тандему батька та дочки я почав купувати конструктор… До того моменту, коли я зрозумів, що дочка не виявляє особливого інтересу до LEGO, його накопичилося вже кілька чималих коробок… Ось тут я і вирішив, що настав час платити за рахунками і стримати обіцянку, дану тому амбітному хлопчику під вікнами іграшкового магазину…

 


Частина 1. «Місто на книжковій полиці» (2017 р.)

Найбільш амбітною мрією мого дитинства була споруда Lego-міста, тому я вирішив, будь-що її реалізувати. Спроб було кілька і щоразу головною проблемою, окрім нестачі деталей, була відсутність місця для будівництва.

Перше “місто” було збудовано у 2017 році на двох книжкових полицях, розміром 90х15 см.  Місця було обмаль, тому довелося вигадувати, як вмістити в ці 15см глибини і архітектуру, і вулицю. В результаті було збудовано фасади ратуші, поліцейського відділку, магазинів одягу та книг, двох житлових будівель, портових складів з причалом та озером, а також водонапірна вежа, висотою 60см, з насосною станцією в основі.

“Містечко” було побудоване в масштабі мініфігурок, тому тут і там можна було помітити крихітних жителів, що метушаться на вузьких вуличках. Композицію доповнювала вінтажна пожежна машина, натхненна набором Winter Village Fire Station 10263, а також віз, завантажений бочками, з чорним конем в упряжці. Примітною фішкою цього “містечка” були світлодіодні ліхтарі для макетів Piko, розташовані по всій довжині “вулиць”.

Місто проіснувало близько року і за цей час, нажаль, так і не було жодного разу сфотографоване. При переїзді зі орендованої квартири воно було нещадно зруйноване….


LEGO, пиратский корабль, А. Ермолаев

Частина 2. «Піратський корабель» (2019 р.)

У 2019 році я вирішив відновити втілення дитячої мрії у життя і почав з будівництва піратського корабля. Сумніваюсь, що в тій вітрині іграшкового магазину корабель був саме таким, але розмір та загальні контури досить схожі. Думаю, хлопчик був би задоволений 🙂

Модель все літо простояла на вікні, пережила ремонт і набіги маленької принцеси, але не встояла під тиском “Кракена” (кота).

Такелаж і вітрила були частково з’їдені, щогли вирвані з корінням, а в корпусі корабля зяяли серйозні пробоїни. Доля двощоглового флагмана була вирішена наперед…. 


Частина 3. «Місто-діорама» або як я розчарувався у містобудуванні (2019 р.)

Другу спробу будівництва LEGO-міста було здійснено у 2019 році. Місця, як і раніше, не вистачало, тому було прийнято рішення будувати його на офісній тумбі розміром 80х40 см, що служила одночасно й сховищем для LEGO-деталей.

Щоб вмістити якнайбільше будівель на такій мізерній площі, я спорудив дворівневий каркас із ПВХ і приклеїв до стільниці на двосторонній скотч. Потім, за допомогою базової пластини та олівця, розмітив сектори під забудову. В результаті в мене вийшло щось на кшталт генерального плану міста, що передбачає поділ діорами на Центр міста (Верхній рівень) та Окраїну міста (Нижній рівень). Залишалася справа за малим – планомірна забудова. Чіткого плану у мене не було, тому кожну будівлю я проектував прямо в процесі будівництва, надихаючись фотографіями на Pinterest і вносячи коригування в генеральний план. Все будувалося з того, що було в наявності, тому багато рішень виглядають дивними і недопрацьованими.

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці, загальний вигляд

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці, Центр міста

Центр міста

На центральній вулиці розташовувалося 6 будівель: Відділення банку та підземний перехід, Кафе та готель, Сіті-хол, Бутік одягу, Бізнес-центр та Магазин іграшок.

Навпроти Сіті-холу розташована автобусна зупинка та другий підземний перехід.

Давайте розглянемо кожну будову докладніше. Центральна частина міста розпочиналася з відділення банку. Це сіра двоповерхова офісна будівля, частину якої займає підземний перехід, що веде на нижній рівень діорами.

Як бачите, через обмежену площу я будував лише фрагменти фасадів. У фінальній версії ці недоліки планувалося “приховати” за рахунок фону. Також я планував виготовити стікери для вивісок, білборда та банкомату.

Оскільки основну колекцію мініфігурок я зберігаю у спеціальних стелажах, місто населяли ті, хто не увійшов до колекції. Тому місцями тут можна помітити досить колоритних персонажів, а також дуже дивних тварин 🙂

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці, Відділення банку та вхід у підземний перехід

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Загальний вигляд банку, кафе та сіті-хола

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Кафе

Через дорогу від банку розташовувалась будівля кафе. Літній майданчик я планував в подальшому вистелити плиткою та засадити квітами. Над закладом розташовуються номери місцевого готелю, а трохи праворуч, між цим будинком і сіті-холом, розташовані масивні дерев’яні ворота, що ведуть у двір готельного двору, але вони, на жаль, майже не потрапили на жодне фото(

Далі по вулиці розташована будівля Сіті-холу (ратуші). Ця будівля збудована на основі набору Town Hall 10224.

Біля входу можна помітити місцевого маргінала з картонною табличкою в руках, який сповіщає перехожих про наближення кінця світу… знали б вони, наскільки він був близький від істини… За кадром, трохи осторонь, стояв інопланетянин у плащі з каптуром, що вкотре підтверджувало, що божевільний з табличкою не такий вже й псих…

За будинком Сіті-холу починається центральна алея. Ця композиція опрацьована найдокладніше і складається з кількох мікро-сюжетів. Погляньте самі:

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Центральна алея

 

Поруч із бутиком одягу зупинився продавець квітів зі своїм візком. Буквально декілька секунд тому від неї відійшов хлопець, який купив шикарний букет ось тій сором’язливій дівчині, що хвилюючись поправляє макіяж, сидячи на лавці в тіні сакури, в передчутті першого побачення.

Позаду неї можна помітити мандрівника з рюкзаком. У пошуках пригод він опинився в цій місцині і тепер звіряється з мапою у пошуках найближчого готелю.

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Центральна алея, загальний вид

 

Праворуч, біля фонтану, місцевий фотограф влаштував фотосесію для однієї дуже примхливої модниці. Він ще не знає, скільки крові вона висмокче з нього в процесі обробки фотографій 🙂

Позаду фонтану розташований вхід до бізнес-центру, з якого щойно вибіг клерк, що спізнюється на ділову зустріч. У руках у нього кейс із важливими документами.

Осторонь зупинився маленький робот Уоллі, який хтозна-як потрапив сюди зі свого всесвіту і тепер відчайдушно намагається не збожеволіти від навколишньої міської метушні…

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Центральна алея, загальний вид

 

Завершує центральну алею та верхній рівень діорами магазин іграшок. Це єдина будівля, в якій я зобразив інтер’єр. На полицях можна побачити поїзд і коробки з іграшками, а також величезну модель Титаніка, що стоїть на спеціальному подіумі в центрі магазину.

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Центральна алея, магазин іграшок

 

На виході з магазину до кадру потрапили двоє дітлахів. Один з них, той що молодший, тільки-но вибіг з будівлі, стискаючи в руці довгоочікуваний іграшковий танк. Можна тільки уявити той нестримний коктейль емоцій, який зараз розпирає цього щасливого хлопчину. Другий хлопець, трохи старший, щойно придбав шикарний червоний літак на радіокеруванні і негайно вирішив випробувати його льотні характеристики.

Околиця міста

Нижній рівень, на який можна потрапити через підземний перехід поруч із відділенням банку, починається з невеликого скверу, центром якого є пам’ятник засновнику міста.

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Околиця міста. Сквер засновників міста

 

Зліва, в крихітному приміщенні в закутку, розміщені технічні комунікації будівлі банку. Судячи з виразу обличчя місцевого сантехніка, він не в захваті від того, що це місце уподобали всілякі повзучі істоти.

На задньому плані розташований будинок туристичної фірми, на першому поверсі якого знаходиться газетний кіоск.

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Околиця міста. Сквер засновників міста

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Околиця міста. Пам’ятник засновнику міста і підземний перехід

 

Позаду пам’ятника видно вхід у другий підземний перехід, що веде прямісінько на автобусну зупинку.

Праворуч від скверу, прямо в центрі діорами, знаходиться будівля міського музею. Вона є пам’яткою архітектури, тому її реставрацією займаються лише найкращі спеціалісти.

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Околиця міста. Міський музей

 

Тумба для афіш абсолютно порожня. За сюжетом це через те, що музей закритий на ремонт, а саму тумбу щойно пофарбували… але насправді це тому, що до наклейок місто, нажаль,  не дожило 🙁

Поруч від музею розкинувся невеликий ландшафтний парк із мальовничим канатним містком, перекинутим через струмок.

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Околиця міста. Ландшафтний парк

 

Ця локація будувалася в останню чергу, тому можна сказати, що парк тут утворився спонтанно, із залишків деталей 🙂

Завершує діораму невелика залізнична станція та поїзд, що виїжджає з тунелю. Тунель виник ще на стадії планування міста, оскільки він дозволяв використовувати порожнечу каркаса … та й сам потяг був в наявності і даремно припадав пилом в коробці.

 

LEGO, город-диорама, А. Ермолаев

LEGO-місто на полиці. Околиця міста. Ландшафтний парк та залізнична станція

 

LEGO, поезд, Новый год, А. Ермолаев

Новорічна декорація з китайського поїзда, аналог LEGO

Згодом, вже будучи учасником UkrBricks і автором MiniMista, я знайшов чудове застосування цьому китайському потягу, зробивши з нього новорічну декорацію за допомогою акрилових фарб. З того часу він щороку гордо їздить навколо святкової ялинки, час від часу піддаючись грайливим нападам кота, який за цей час встиг перетворитися з Кракена на легенду Дикого Заходу, що пускає поїзди під укіс у пошуках новорічних подарунків 🙂

LEGO, поезд, Новый год, А. Ермолаев

Новорічна декорація з китайського аналогу LEGO в інтер’єрі

Тим часом, місто-діорама так і не було завершене через початок ремонту і згодом було розібране… У період недовгого існування цього міста-пилозбірника, я зробив для себе вирішальні висновки, які кардинально вплинули на подальшу LEGO-творчість:

  1. Статичне місто дуже швидко набридає,
  2. Діорама займає і без того обмежене місце в квартирі і збирає на собі пил і котячу шерсть,
  3. Вигадане місто не має історії і не представляє жодної цінності чи користі,
  4. Масштабування проекту неможливе в моїх умовах,
  5. Через залучення практично всіх наявних деталей на будівництво міста, подальша LEGO-творчість найближчим часом неможлива.

Так на згарищі загиблого LEGO-сіті зародився проект, наразі відомий Вам як MiNiMISTO